fbpx

Aktualności

2022

Sierpień

24 sierpnia w stolicy Filipin, Manili, rozpoczęła się V edycja targów medycznych Philippines EXPO 2022.

Medical Inventi S.A. była jedną z trzech polskich firm zaproszonych do udziału w wydarzeniu przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Manili.

Medical Philippines EXPO 2022 to jedyne specjalistyczne targi medyczne, stomatologiczne i farmaceutyczne na Filipinach. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze osiągnięcia techniczne m.in. z branży medycznej, stomatologicznej, farmaceutycznej czy sprzętu laboratoryjnego. Medical Inventi jako jedyna polska firma zaprezentowała podczas targów preparat implantacyjny, kompozyt kościozastępczy FlexiOss®.

24 sierpnia odbyła się konferencja Deep Tech Investor Day – wydarzenie hybrydowe mające na celu prezentację spółek z branży Deep Tech skierowane do inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych, organizowane przez agencję InnerValue oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie / Warsaw Stock Exchange (GPW). Deep Tech stanowi odpowiedź na skomplikowane wyzwania techniczne, technologiczne i naukowe.

Jednym z prelegentów konferencji był Prezes Zarządu Medical Inventi S.A., Maciej Maniecki, który opowiedział m.in. o historii powstania naszej Spółki oraz drodze, jaką przebyliśmy od start-up’u do komercjalizacji rozwiązania, jakim jest nasz rewolucyjny produkt, kompozyt kościozastępczy FlexiOss®.

2022

Czerwiec

Spółka Medical Inventi S.A. po raz kolejny znalazła się w gronie innowacyjnych startupów medycznych w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare”.
 
W III edycji Raportu zaprezentowane zostały 144 startupy medyczne. Raport zawiera pogłębione statystyki badań, uwzględniające aktualne potrzeby startupów oraz informacje o opracowanych i wdrażanych przez te podmioty rozwiązaniach. Przedstawione są również dane dotyczące zespołu, finansowania i planowanej ekspansji zagranicznej.
 
Zachęcamy do zapoznania się z raportem: https://aiwzdrowiu.pl/wp-content/uploads/2022/06/Raport-Top-Disruptors-in-Healthcare.pdf

W weekend, 2-4 czerwca, mieliśmy przyjemność wziąć udział w IX Mazurskim Sympozjum Ortopedycznym organizowanym przez Oddział Urazowo-Ortopedyczny „Szpitala Giżyckiego”, Oddział Warmińsko-Mazurski Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Klinikę Ortopedii CMKP SPSK im. prof. Adama Grucy w Otwocku. Tematem przewodnim tegorocznego zjazdu były współczesne, skuteczne metody leczenia zaburzeń zrostu w obrębie narządu ruchu.

W ramach programu Sympozjum mieliśmy możliwość przedstawienia niektórych z dotychczas przeprowadzonych zabiegów z zastosowaniem kompozytu kościozastępczego FlexiOss® podczas piątkowego wykładu prowadzonego przez dr n. med. Piotra Łukasiewicza.
Jest nam ogromnie miło, że zarówno nasz wyrób, jak i wykład, spotkały się z tak dużym zainteresowaniem i frekwencją!

Więcej informacji oraz program Sympozjum: http://www.mazurskaortopedia.eu/

2022

Maj

W dniach 27-28 maja, w Jachrance, odbył się XIV Międzynarodowy Kongres Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chirurgii i Implantoprotetyki Stomatologicznej (OSIS). Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć promując nasz innowacyjny kompozyt kościozastępczy FlexiOss®Dent.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za odwiedzenie naszego stoiska podczas XIV Kongresu OSIS, gdzie mogliście dowiedzieć się więcej na temat możliwości zastosowania FlexiOss®Dent w stomatologii od naszych ekspertów.

W dniach 12-14 maja spółka Medical Inventi S.A. uczestniczyła w XXXVIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Ortopedów Wojska Polskiego organizowanej przez zespół Kliniki Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Udział w wydarzeniu był dla naszego zespołu okazją do uczestniczenia w wielu interesujących wykładach oraz spotkaniach ze specjalistami w dziedzinie ortopedii. Cieszymy się, że podczas wydarzenia mogliśmy zaprezentować nasz innowacyjny wyrób – kompozyt kościozastępczy FlexiOss®.

Więcej o wydarzeniu: http://www.ortopediawojskowa.pl/

2022

Kwiecień

Spółka Medical Inventi S.A. wzięła udział w projekcie organizowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej pod tytułem „Własność Intelektualna w Twojej Firmie”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej.
W ramach otrzymanego grantu zostaliśmy poddani ocenie niezależnych ekspertów z zakresu ochrony własności intelektualnej.
W ich opinii, „Medical Inventi S.A. cechuje się bardzo wysoką świadomością w zakresie własności intelektualnej oraz wyjątkową dbałością o kwestie związane z własnością intelektualną; dba o rozstrzyganie tych kwestii w zawieranych umowach, a także aktywnie stara się zapewnić w skali międzynarodowej ochronę patentową swojego produktu, sposobu jego wytwarzania i maszyn do tego wykorzystywanych, chroniąc swoją markę”.

Jesteśmy dumni, że nasza skrupulatność oraz ciężka praca zostały docenione!

2022

Marzec

29 marca w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Celem Centrum jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla realizacji badań klinicznych przez uniwersytet oraz szpitale kliniczne. Bliska współpraca z placówkami POZ, ze szpitalami wojewódzkimi i innymi partnerami klinicznymi będzie dopełnieniem nowo utworzonej regionalnej sieci badawczej.

Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Państwu wielu sukcesów! Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w zakresie prowadzenia badań klinicznych!

25 marca w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Powikłania w ortopedii” organizowana przez Klinikę Ortopedii CMKP SPSK im. Prof. Adama Grucy w Otwocku. Tematy poruszane podczas sesji są nam bardzo bliskie, dlatego też nie mogliśmy przegapić okazji do poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie!

Więcej o wydarzeniu na stronie: http://www.powiklaniawortopedii.pl/

W dniach 22-26 marca, w Chicago, Spółka Medical Inventi S.A. wzięła udział w konferencji organizowanej przesz American Academy of Orthopaedic Surgeons (AAOS), największym wydarzeniu branży ortopedycznej na świecie! 
Możliwość uczestniczenia w wielu inspirujących wykładach była dla nas okazją do spotkań ze światowymi autorytetami w dziedzinie ortopedii oraz wymiany doświadczeń z innymi specjalistami z branży.

Więcej o wydarzeniu: https://www.aaos.org/annual/

W dniach 3-5 marca, w Toruniu, uczestniczyliśmy w Sympozjum Sekcji Ortopedii Onkologicznej organizowanym przez Oddział Ortopedyczno-Urazowy i Onkologii Narządu Ruchu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Podczas Sympozjum Zespół Medical Inventi zaprezentował innowacyjny kompozyt kościozastępczy FlexiOss® oraz opowiedział o możliwościach jego wykorzystania w dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie ortopedii onkologicznej.

Więcej o wydarzeniu: http://www.ortopediaonkologiczna.mediteka.pl

2022

Luty

W dniach 10 -16 lutego 2022 podczas EXPO 2020 w Dubaju odbyła się wystawa województwa lubelskiego.

W tym czasie prezentowane były osiągnięcia lubelskich firm oraz naukowców. W trakcie wydarzenia odbyły się również sesje B2B, czyli spotkania przedsiębiorców mające na celu umożliwienie nawiązania nowych kontaktów biznesowych. 

Jesteśmy dumni, że również nasza firma przyczyniła się do promocji lubelskiego regionu i ukazania jego innowacyjnego oblicza. Podczas Expo 2020 Dubai, Prezes Medical Inventi, Maciej Maniecki, zaprezentował nasz innowacyjny wynalazek — kompozyt kościozastępczy FlexiOss®. Temat jego wystąpienia to “Successful commercialisation of cutting-edge invention – bone regenerative filler FlexiOss®”. Możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu to dla nas ogromne wyróżnienie.

Więcej o Expo 2020 Dubai: https://www.expo2020dubai.com/

ul. Nałęczowska 14
20-701 Lublin
Medical Inventi - Łączymy świat medycyny z biznesem

Administracja

Skip to content